Marie Brocart - Let Your Beauty Shine

Bioglitter a zwykły brokat - poznaj różnice!

0
4.jpg

Rozświetlona tysiącem subtelnych drobinek skóra, to efekt który kochamy! Kobiety od wieków chciały błyszczeć i szukały sposobów na upiększenie swojej skóry. Nie zawsze były one bezpieczne dla zdrowia, ale w tych czasach trzeba było niejednokrotnie cierpieć za cenę piękna, gdyż nie było innego wyboru. Ty go masz! Wybieraj świadomie i nie chodź na kompromisy.

Eko błysk

Kochasz błyszczeć, ale nie chcesz zatruwać środowiska odpadami w postaci plastiku z opakowań oraz drobinek brokatu? Dziś prezentujemy Ci alternatywę, która nie tylko jest bezpieczne dla zdrowia, ale i nie szkodzi środowisku. Produkty Marie Brocart są w pakowane są w eleganckie, szklane opakowania, a drobinki które zostały użyte w ich produkcji nie mają nic wspólnego ze sztucznym brokatem. Zacznijmy więc od tego czym jest „zwykły” brokat i dlaczego lepiej z niego zrezygnować?

Czym zatem jest „zwykły” brokat?

Brokat, choć bez wątpienia daje piękny efekt glow na skórze, to nie jest bezpieczny – przede wszystkim właśnie dla środowiska. Co właściwie wspólnego ma brokat z ekologią?

Brokat są to drobinki tworzywa sztucznego, produkowane zwykle z politereftalanu etylenu, czyli polimeru PET. Ich niewielkie rozmiary stanowią poważne zagrożenie dla środowiska, gdyż z łatwością przenikają do kanalizacji, a w efekcie końcowym do wód - jezior, rzek i oceanów. Milimetrowe drobinki nie są wyłapywane przez filtry w oczyszczalniach ścieków, podobnie jak plastikowe mikrogranulki które znajdujemy w wielu produktach do twarzy i ciała - przede wszystkim tych peelingujących (tutaj sprawdzisz nasze peelingi do ciała).

Certyfikowany biodegradowalny brokat – ekologiczna alternatywa

Na szczęście dziś nie musisz wybierać pomiędzy urodą, a bezpieczeństwem! W produktach Marie Brocart, stosujemy drobinki brokatu wykonanego z materiałów pochodzenia roślinnego, który można stosować bez obaw o środowisko i zdrowie.

Wybieraj świadomie – kosmetyki Marie Brocart z biodegradowalnym brokatem

W składzie wszystkich naszych kosmetyków znajdziesz brokat Bioglitter® PURE.

Bioglitter® PURE to pierwszy na świecie brokat, który jest w 100% wolny od tworzyw sztucznych, a jako bazę wykorzystuje materiał pochodzenia roślinnego – celulozę z eukaliptusa. W środowisku naturalnym rozkłada się jak liść, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu.

Jakie są jego właściwości?

  • jest to materiał organiczny - całkowicie kompostowalny,
  • ulega biodegradacji morskiej,
  • jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska.

Brak szkodliwości brokatu zastosowanego w kosmetykach Marie Brocart, potwierdzają certyfikaty:

  • certyfikat OK Biodegradable WATER wydany przez TÜV, co oznacza gwarantowaną biodegradację w naturalnym, słodkowodnym środowisku,
  • wyróżnienie ECHA Microplastic Proposal ze stycznia 2019 roku, które również potwierdza, iż brokat Bioglitter® PURE jest całkowicie wolny od mikroplastiku,
  • certyfikat Beta Analytic który zapewnia 100% zawartość węgla w biobazie, która wskazuje, że materiał jest w całości pozyskiwany ze źródeł naturalnych.

Dlatego produktów Marie Brocart możesz używać bez obaw o zdrowie i niekorzystny wpływ na środowisko. Zastosowana w naszych produktach mika również pozyskiwana jest ze sprawdzonych źródeł – zawsze sprawdzamy czy przy jej wydobyciu nie wykorzystuje się pracy dzieci, i nasi dostawcy posiadają na to stosowne certyfikaty.

W naszej ofercie znajdziesz produkty rozświetlające do ciała, które są przyjazne środowisku. Olejki do ciała, masła do ciała, peelingi i sole do kąpieli. Każdy z nich zawiera biodegradowalny brokat Bioglitter® PURE, dzięki czemu Twoja skóra będzie się pięknie mienić, Ty poczujesz się jak gwiazda, a środowisko naturalne nie ucierpi.

Nasze produkty nie tylko pięknie wyglądają, ale mają też właściwości pielęgnacyjne. Stosujemy w nich najwyżej jakości masła i oleje, by Twoja skóra lśniła, a jednocześnie była odżywiona i promienna.

Olśniewaj wypielęgnowaną skórą, iskrzącą tysiącem drobinek!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium