Marie Brocart - Let Your Beauty Shine

Bioglitter® - co to takiego?

Bioglitter® – piękny i w pełni naturalny dodatek do kosmetyków

Brokat to częsty dodatek do różnych kosmetyków makijażowych i pielęgnacyjnych, który przez organizacje zajmujące się ochroną środowiska określany jest często jako gorszy problem, niż popularne plastikowe słomki. Zwykle zmywa się go pod wodą, a sita w oczyszczalniach nie są w stanie wyłapać tak małych drobinek. Brokat staje się więc mikroplastikiem wpuszczonym w obieg wodny.

Czy zagrożenie środowiska oznacza konieczność całkowitej rezygnacji z tak lubianego dodatku jak brokat? Niekoniecznie, jeśli tylko znajdzie się dla niego ekologiczną alternatywę. W odpowiedzi na ten problem powstał brokat Bioglitter®, produkt pochodzenia naturalnego, całkowicie biodegradowalny w naturalnym środowisku. Celuloza pozyskiwana z eukaliptusa zastępuje w nim folię poliestrową, z której najczęściej tworzy się tradycyjny brokat.

Bioglitter® PURE posiada certyfikat OK Biodegradable WATER wydany przez TÜV, co oznacza gwarantowaną biodegradację w naturalnym, słodkowodnym środowisku. Gama brokatów Cosmetic Bioglitter® PURE użyta w naszych kosmetykach może pochwalić się wyróżnieniem ECHA Microplastic Proposal ze stycznia 2019 roku, które również potwierdza, iż brokat Bioglitter® PURE jest całkowicie wolny od mikroplastiku.

Brokat Bioglitter® posiada certyfikat Beta Analytic który zapewnia 100% zawartość węgla w biobazie, która wskazuje, że materiał jest w całości pozyskiwany ze źródeł naturalnych.

Bioglitter® PURE wyznacza nowy standard środowiskowy dla branży brokatowej oraz kosmetycznej.

Bioglitter® PURE zastępuje folię poliestrową stosowaną w tradycyjnym brokacie, unikalną i specjalną formą celulozy z twardego drewna (głównie eukaliptusa - pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych i certyfikowanych plantacji, działającego zgodnie ze standardami PEFC ™ www.pefc.org). Ten rdzeń posiada doskonałe ekologiczne zalety, ponieważ jest biodegradowalny we wszystkich środowiskach: jest kompostowalny w środowisku przemysłowym (EN13432, EN14995, ASTM D6400, ISO 17088), jak i w środowisku domowym(OK Compost Home), a także ulega biodegradacji morskiej zatwierdzonej zgodnie z ASTM D6691-09.


Bioglitter® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Ronald Britton Limited i Marie Brocart na licencji posiada pozwolenie na jego użycie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium