Brokat Bioglitter® - co to?

Co to jest BIOGLITTER®?

Bioglitter® PURE to pierwszy na świecie brokat, który jest w 100% wolny od tworzyw sztucznych, a jako bazę wykorzystuje materiał pochodzenia roślinnego - celulozę z eukaliptusa.

Oparty na naturalnych materiałach Bioglitter® PURE rozkłada się jak liść w środowisku naturalnym, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Jest to materiał organiczny - całkowicie kompostowalny.

Brokat Bioglitter® PURE posiada certyfikat OK Biodegradable WATER wydany przez TÜV, co oznacza gwarantowaną biodegradację w naturalnym, słodkowodnym środowisku. Gama brokatów Cosmetic Bioglitter® PURE użyta w naszych kosmetykach może pochwalić się wyróżnieniem ECHA Microplastic Proposal ze stycznia 2019 roku, które również potwierda, iż brokat Bioglitter® PURE jest całkowicie wolny od mikroplastiku.

Brokat Bioglitter® posiada certyfikat Beta Analytic który zapewnia 100% zawartość węgla w biobaziektóra wskazuje, że materiał jest w całości pozyskiwany ze źródeł naturalnych.

Bioglitter® PURE wyznacza nowy standard środowiskowy dla branży brokatowej oraz kosmetycznej.

Bioglitter® PURE zastępuje folię poliestrową stosowaną w tradycyjnym brokacie, unikalną i specjalną formą celulozy z twardego drewna (głównie eukaliptusa - pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych i certyfikowanych plantacji, działającego zgodnie ze standardami PEFC ™ www.pefc.org). Ten rdzeń posiada doskonałe ekologiczne zalety, ponieważ jest biodegradowalny we wszystkich środowiskach: jest kompostowalny w środowisku przemysłowym (EN13432, EN14995, ASTM D6400, ISO 17088), jak i w środowisku domowym(OK Compost Home), a także ulega biodegradacji morskiej zatwierdzonej zgodnie z ASTM D6691-09.

Cosmetic Bioglitter® PURE użyty w naszych produktach posiada przyjazną dla środowiska powłokę na bazie naturalnych żywic - teraz możesz błyszczeć jak gwiazda bez wyrzutów sumienia.

 


Bioglitter® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Ronald Britton Limited i Marie Brocart na licencji posiada pozwolenie na jego użycie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium